Контроль технічно-інженерніх робіт

Наскільки це важливо

Технічний нагляд над проведенням інженерних вишукувань являє собою систему заходів і робіт будівельного контролю, за допомогою яких підтверджується достовірність і якість виконуваних інженерних вишукувань.

Достовірність і якість інженерних вишукувань визначають відповідно до внутрішньою системою контролю якості виконавця (внутрішній контроль), а також технічним контролем інженерних вишукувань забудовником або технічним замовником або залученими ними на підставі договору фізичною або юридичною особою (зовнішній контроль).

Однак, як показує практика, внутрішній контроль малоефективний і часто виконує свої функції формально. Багато вишукувальні організації в гонитві за надприбутками фальсифікують результати інженерних вишукувань, при цьому значно скорочуючи обсяги польових робіт, порушуючи технологію їх проведення, а то і зовсім їх не виконуючи.

Результатом такої «роботи» є багатомільярдні витрати на подорожчання будівництва, викликані прийняттям невірних проектних рішень через недостовірність інженерних вишукувань.


З цієї причини замовники все більше довіряють зовнішньому контролю. Для цієї мети вони залучають на договірній основі спеціалізовані незалежні організації для технічного контролю польових і камеральних робіт.


Незалежний технічний контроль є об'єктивною оцінкою достовірності.В ході проведення інженерних вишукувань ведеться контроль дотримання технології досліджень, необхідність і достатність обсягів досліджень, передбачених програмою робіт

Зовнішній технічний контроль інженерних вишукувань є гарантом успішного проведення всього циклу інженерних вишукувань для будівництва і прийняттям на їх основі вірних проектних рішень.